LECO N-TYPESoluteknologia
SMBB puoliksi leikattu kennoteknologia
Kaksisuuntainen soluModuuliteknologiat
Erinomainen anti-PID-suojauskyky matalan LID:n estolla
Vähemmän kuumien pisteiden varjostusvaikutuksia
Suurempi teho, alhaisempi BOS ja LCOE
● ISO9001:2015 -laatujärjestelmä
● ISO14001:2015 -ympäristöjärjestelmä
● ISO45001:2018 Työterveys- ja työturvallisuusjärjestelmät
● IEC61215/IEC61730 -standardin mukainen laatu
● IEC61701/IEC62716 Suola-/sumu-/ammoniakkitestit
| Aurinkokennoja | N-tyypin mono |
| Solujen lukumäärä | 120 (6x20) |
| Mitat | 2172 x 1303 x 35 mm |
| Paino | 35,0 kg |
| Etu-/takalasi | 2,0 mm pinnoitettu puolikarkaistu lasi |
| Kehys | Anodisoitu alumiiniseos (vahvistettu suurkuormausvaihtoehto) |
| Kytkentärasia | IP68-luokitus (3 ohitusdiodia) |
| Lähtökaapelit | 4,0 mm² |
| 250 mm (+) / 350 mm (-) | |
| Pituus voidaan mukauttaa | |
| Liittimet | Mc4-yhteensopiva |
| Mekaaninen kuormituskoe | Edessä 5400Pa / Takana 2400Pa |
| TEHOLUOKKA | ALEK-620ND | ALEK-625ND | ALEK-630ND | ALEK-635ND | ALEK-640ND | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | |
| Suurin teho (Pmax) | 620W | 472W | 625W | 476W | 630W | 480W | 635W | 484W | 640W | 488W |
| Avoimen piirin jännite (Voc) | 43,75 V | 41,13 V | 43,96 V | 41,33 V | 44,16 V | 41,52 V | 44,37 V | 41,71 V | 44,57 V | 41,90 V |
| Oikosulkuvirta (Isc) | 18.16A | 14,72A | 18.20A | 14,76A | 18,24A | 14,80 A | 18.28A | 14,84A | 18.32A | 14,88A |
| Jännite maksimiteholla (Vmpp) | 36,21 V | 33,98 V | 36,44 V | 34,20 V | 36,67 V | 34,41 V | 36,90 V | 34,62 V | 37,12 V | 34,83 V |
| Nykyinen maksimiteho (Impp) | 17.12A | 13,89A | 17.15A | 13,92A | 17.18A | 13,95 A | 17.21A | 13,98A | 17,24A | 14.01A |
| MODUULIN Hyötysuhde (%) | 21,91 % | 22,08 % | 22,26 % | 22,44 % | 22,61 % | |||||
STC: Säteilyteho 1000 W/m², kennon lämpötila 25 ºC, AM1,5G
NMOT: Säteilyteho 800 W/m², ympäristön lämpötila 20 ºC, tuulen nopeus 1 m/s, AM1,5G
| Takavahvistus | Parametri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5% | Suurin teho (Pmax) | 651W | 656W | 662W | 667W | 672W |
| Moduulin hyötysuhde STC (%) | 23,00 % | 23,19 % | 23,37 % | 23,56 % | 23,74 % | |
| 15 % | Suurin teho (Pmax) | 713W | 719W | 725W | 730W | 736W |
| Moduulin hyötysuhde STC (%) | 25,19 % | 25,40 % | 25,60 % | 25,80 % | 26,01 % | |
| 25 % | Suurin teho (Pmax) | 775W | 781W | 788W | 794W | 800 W |
| Moduulin hyötysuhde STC (%) | 27,38 % | 27,60 % | 27,83 % | 28,05 % | 28,27 % |
| Kontti | 40'HQ |
| Kappaletta per lava | 32 |
| Lavoja konttia kohden | 18 |
| Kappaleita per pakkaus | 576 |
| Käyttömoduulin lämpötila | -40 ℃ - +85 ℃ |
| Järjestelmän enimmäisjännite | 1500 DC (IEC) |
| Sarjan sulakkeen enimmäisarvo | 35A |
| Tehotoleranssi | 0/+5W |
| Nimellinen käyttölämpötila (NMOT) | 45±2 ℃ |
| Pmax-lämpötilakerroin | -0,30 %/℃ |
| VOC:n lämpötilakerroin | -0,24 %/℃ |
| Lämpötilakerroin Isc | +0,04 %/℃ |
ALIfe Solar Technology Co., Ltd.
Puhelin/WhatsApp/Wechat: +86 13023538686
Sähköposti: gavin@alifesolar.com
Building 36, Hongqiao Xinyuan, Chongchuanin alue, Nantong City, Kiina
www.alifestolar.com