LECO N-TYPESoluteknologia
SMBB puoliksi leikattu kennoteknologia
Kaksisuuntainen soluModuuliteknologiat
Erinomainen anti-PID-suojauskyky matalan LID:n estolla
Vähemmän kuumien pisteiden varjostusvaikutuksia
Suurempi teho, alhaisempi BOS ja LCOE
● ISO9001:2015 -laatujärjestelmä
● ISO14001:2015 -ympäristöjärjestelmä
● ISO45001:2018 Työterveys- ja työturvallisuusjärjestelmät
● IEC61215/IEC61730 -standardin mukainen laatu
● IEC61701/IEC62716 Suola-/sumu-/ammoniakkitestit
| Aurinkokennoja | N-tyypin mono |
| Solujen lukumäärä | 144 (6x24) |
| Mitat | 2278 x 1134 x 30 mm |
| Paino | 31,5 kg |
| Etu-/takalasi | 2,0 mm pinnoitettu puolikarkaistu lasi |
| Kehys | Anodisoitu alumiiniseos (vahvistettu suurkuormausvaihtoehto) |
| Kytkentärasia | IP68-luokitus (3 ohitusdiodia) |
| Lähtökaapelit | 4,0 mm² |
| 250 mm (+) / 350 mm (-) | |
| Pituus voidaan mukauttaa | |
| Liittimet | Mc4-yhteensopiva |
| Mekaaninen kuormituskoe | Edessä 5400Pa / Takana 2400Pa |
| TEHOLUOKKA | ALVU-570ND | ALVU-575ND | ALVU-580ND | ALVU-585ND | ALVU-590ND | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | |
| Suurin teho (Pmax) | 570W | 429W | 575W | 433W | 580W | 437W | 585W | 441W | 590W | 445W |
| Avoimen piirin jännite (Voc) | 51,41 V | 48,69 V | 51,55 V | 48,82 V | 51,68 V | 48,96 V | 51,81 V | 49,09 V | 51,94 V | 49,23 V |
| Oikosulkuvirta (Isc) | 14.15A | 11.41A | 14.22A | 11,47A | 14.29A | 11,53A | 14.36A | 11.59A | 14.43A | 11,65 A |
| Jännite maksimiteholla (Vmpp) | 42,41 V | 39,36 V | 42,56 V | 39,51 V | 42,71 V | 39,66 V | 42,86 V | 39,80 V | 43,00 V | 39,95 V |
| Nykyinen maksimiteho (Impp) | 13,44A | 10,90 A | 13.51A | 10,96 A | 13,58A | 11.02A | 13,65 A | 11.08A | 13,72 A | 11.14A |
| MODUULIN Hyötysuhde (%) | 22,07 % | 22,26 % | 22,45 % | 22,65 % | 22,84 % | |||||
STC: Säteilyteho 1000 W/m², kennon lämpötila 25 ºC, AM1,5G
NMOT: Säteilyteho 800 W/m², ympäristön lämpötila 20 ºC, tuulen nopeus 1 m/s, AM1,5G
| Takavahvistus | Parametri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5% | Suurin teho (Pmax) | 599W | 604W | 609W | 614W | 620W |
| Moduulin hyötysuhde STC (%) | 23,17 % | 23,37 % | 23,57 % | 23,78 % | 23,98 % | |
| 15 % | Suurin teho (Pmax) | 656W | 661W | 667W | 673W | 679W |
| Moduulin hyötysuhde STC (%) | 25,37 % | 25,60 % | 25,82 % | 26,04 % | 26,27 % | |
| 25 % | Suurin teho (Pmax) | 713W | 719W | 725W | 731W | 738W |
| Moduulin hyötysuhde STC (%) | 27,58 % | 27,82 % | 28,07 % | 28,31 % | 28,55 % |
| Kontti | 20' GP | 40'HQ |
| Kappaletta per lava | 36 | 36 |
| Lavoja konttia kohden | 5 | 20 |
| Kappaleita per pakkaus | 180 | 720 |
| Käyttömoduulin lämpötila | -40 ℃ - +85 ℃ |
| Järjestelmän enimmäisjännite | 1500 DC (IEC) |
| Sarjan sulakkeen enimmäisarvo | 30A |
| Tehotoleranssi | 0/+5W |
| Nimellinen käyttölämpötila (NMOT) | 45±2 ℃ |
| Pmax-lämpötilakerroin | -0,29 %/℃ |
| VOC:n lämpötilakerroin | -0,25 %/℃ |
| Lämpötilakerroin Isc | +0,045 %/℃ |
ALIfe Solar Technology Co., Ltd.
Puhelin/WhatsApp/Wechat: +86 13023538686
Sähköposti: gavin@alifesolar.com
Building 36, Hongqiao Xinyuan, Chongchuanin alue, Nantong City, Kiina
www.alifestolar.com