LECO N-TYPESoluteknologia
SMBB puoliksi leikattu kennoteknologia
Kaksisuuntainen soluModuuliteknologiat
Erinomainen anti-PID-suojauskyky matalan LID:n estolla
Vähemmän kuumien pisteiden varjostusvaikutuksia
Suurempi teho, alhaisempi BOS ja LCOE
● ISO9001:2015 -laatujärjestelmä
● ISO14001:2015 -ympäristöjärjestelmä
● ISO45001:2018 Työterveys- ja työturvallisuusjärjestelmät
● IEC61215/IEC61730 -standardin mukainen laatu
● IEC61701/IEC62716 Suola-/sumu-/ammoniakkitestit
| Aurinkokennoja | N-tyypin mono |
| Solujen lukumäärä | 108 (6x18) |
| Mitat | 1961 x 1134 x 33 mm |
| Paino | 27,8 kg |
| Etu-/takalasi | 2,0 mm pinnoitettu puolikarkaistu lasi |
| Kehys | Anodisoitu alumiiniseos (vahvistettu suurkuormausvaihtoehto) |
| Kytkentärasia | IP68-luokitus (3 ohitusdiodia) |
| Lähtökaapelit | 4,0 mm² |
| 250 mm (+) / 350 mm (-) | |
| Pituus voidaan mukauttaa | |
| Liittimet | Mc4-yhteensopiva |
| Mekaaninen kuormituskoe | Edessä 5400Pa / Takana 2400Pa |
| TEHOLUOKKA | ALDB-490ND | ALDB-495ND | ALDB-500ND | ALDB-505ND | ALDB-510ND | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | |
| Suurin teho (Pmax) | 490W | 368W | 495W | 372W | 500 W | 376W | 505W | 380W | 510W | 384W |
| Avoimen piirin jännite (Voc) | 39,55 V | 37,12 V | 39,78 V | 37,36 V | 40,00 V | 37,59 V | 40,22 V | 37,83 V | 40,44 V | 38,06 V |
| Oikosulkuvirta (Isc) | 15,72A | 12,58A | 15,78A | 12,62 A | 15,84A | 12,67A | 15,90 A | 12,72 A | 15,96A | 12,77 A |
| Jännite maksimiteholla (Vmpp) | 33,11 V | 31,08 V | 33,31 V | 31,29 V | 33,51 V | 31,50 V | 33,71 V | 31,71 V | 33,91 V | 31,91 V |
| Nykyinen maksimiteho (Impp) | 14,80 A | 11,84A | 14,86A | 11,89A | 14,92A | 11,94A | 14,98A | 11,98A | 15.04A | 12.03A |
| MODUULIN Hyötysuhde (%) | 22,03 % | 22,26 % | 22,48 % | 22,71 % | 22,93 % | |||||
STC: Säteilyteho 1000 W/m², kennon lämpötila 25 ºC, AM1,5G
NMOT: Säteilyteho 800 W/m², ympäristön lämpötila 20 ºC, tuulen nopeus 1 m/s, AM1,5G
| Takavahvistus | Parametri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5% | Suurin teho (Pmax) | 515W | 520W | 525W | 530W | 536W |
| Moduulin hyötysuhde STC (%) | 23,14 % | 23,37 % | 23,61 % | 23,84 % | 24,08 % | |
| 15 % | Suurin teho (Pmax) | 564W | 569W | 575W | 581W | 587W |
| Moduulin hyötysuhde STC (%) | 25,34 % | 25,60 % | 25,86 % | 26,12 % | 26,37 % | |
| 25 % | Suurin teho (Pmax) | 613W | 619W | 625W | 631W | 638W |
| Moduulin hyötysuhde STC (%) | 27,54 % | 27,82 % | 28,11 % | 28,39 % | 28,67 % |
| Kontti | 40'HQ |
| Kappaletta per lava | 34 |
| Lavoja konttia kohden | 24 |
| Kappaleita per pakkaus | 816 |
| Käyttömoduulin lämpötila | -40 ℃ - +85 ℃ |
| Järjestelmän enimmäisjännite | 1500 DC (IEC) |
| Sarjan sulakkeen enimmäisarvo | 30A |
| Tehotoleranssi | 0/+5W |
| Nimellinen käyttölämpötila (NMOT) | 45±2 ℃ |
| Pmax-lämpötilakerroin | -0,29 %/℃ |
| VOC:n lämpötilakerroin | -0,25 %/℃ |
| Lämpötilakerroin Isc | +0,045 %/℃ |
ALIfe Solar Technology Co., Ltd.
Puhelin/WhatsApp/Wechat: +86 13023538686
Sähköposti: gavin@alifesolar.com
Building 36, Hongqiao Xinyuan, Chongchuanin alue, Nantong City, Kiina
www.alifestolar.com