| SÄHKÖPROJEKTI | PARAMETRIT | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| Maksimiteho | Pmax(W) | 550 | 560 | 570 | 580 |
| Optimaalinen käyttöjännite | Vmp(V) | 42.63 | 43.18 | 43.68 | 44.19 |
| Optimaalinen käyttövirta | Vaikutus(A) | 12.91 | 12,97 | 13.05 | 13.13 |
| Avoimen piirin jännite | Haihtuva orgaaninen aine (V) | 52.32 | 52.58 | 52,77 | 53.03 |
| Oikosulkuvirta | Isc(A) | 13.65 | 13.69 | 13.78 | 13.86 |
| Moduulin käyttölämpötila-alue | ℃ | -40 ℃ ~ +85 ℃ | |||
| Järjestelmän enimmäisjännite | V(IEC) | DC1000/1500 | |||
| Suurin sulakevirta | A | 25 | |||
| Tehon toleranssialue | % | 0–+3 % | |||
| *STC (vakiotestausolosuhteet): Edestä tuleva säteily 1000 W/m², kennon lämpötila 25 ℃, spektri AM1.5. | |||||
| Kennon nimellinen käyttölämpötila | VOCT | ℃ | 44 ℃ ± 2 ℃ |
| Suurin teholämpötilakerroin | Pmax | %/℃ | -0,26 |
| Avoimen piirin jännitteen lämpötilakerroin | Voc | %/℃ | -0,24 |
| Oikosulkuvirran lämpötilakerroin | Isc | %/℃ | 0,04 |
| Turvallisuustaso | II luokka |
| Tuotetakuu | 12 vuotta tuotemateriaaleja ja -teknologiaa |
| Virtatakuu | 25 vuoden lineaarinen teho |
| *Ensimmäisen vuoden aikana vaimennus on 2 %. Seuraavasta vuodesta alkaen vuosittainen lasku on alle 0,5 %. Moduulin teho on vähintään 80 % 25. vuodessa. | |
| Solutyyppi | TOPCon-kenno 182 × 91 mm |
| Solujärjestely | 144 kpl (12 × 12) |
| Moduulin koko | 2260x1219x2,7 mm |
| Moduulin paino | 7,44 kg |
| Kytkentärasia | Kotelointiluokka IP68 |
| Lähtökaapeli | 4 mm², kaapelin nettopituus 500 mm. Kaapelin pituutta voidaan mukauttaa |
| Liittimen tyyppi | MC4-yhteensopivuus |
| Kehys | Ei saatavilla |
| Edessä oleva staattinen kuorma (lumenpaine) | 5400Pa |
| Takana oleva staattinen kuorma (tuulenpaine) | 2400Pa |
| Kuljetus | Lavakuorma-auto 13m | Lavakuorma-auto 17,5 metriä | Kontti 20 °C | Kontti 40 °C |
|---|---|---|---|---|
| Koko | 13m | 17,5 metriä | 20 °C | 40 °C |
| Lava | 22 | 30 | 4 | 18 |
| Kappale/lava | 70 | 70 | 70 | 70 |
| Yhteensä kappaleita | 1540 | 2100 | 280 | 1260 |
| Pakkauskoko (lava) | 2320 * 1110 * 1400 mm | |||
| Suurin teho (W) | Konversiotehokkuus | Paino | Tuotetakuu | Virtatakuu | Moduulien koot | Solujärjestely |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 550 560 570 580 | 23,5 % | 2,7 kg/m² | 12 vuotta | 25 vuotta | 2260x1219x2,7 mm | 144 kpl (12x12) |
| 500 510 520 530 | 23,5 % | 2,7 kg/m² | 12 vuotta | 25 vuotta | 2260x1110x2,7 mm | 132 kpl (11x12) |
| 460 470 480 490 | 23,5 % | 2,7 kg/m² | 12 vuotta | 25 vuotta | 2260x1020x2,7 mm | 120 kpl (10x12) |
| 410 420 430 440 | 23,5 % | 2,7 kg/m² | 12 vuotta | 25 vuotta | 2260x918x2,7 mm | 108 kpl (9x12) |
| 360 370 380 390 | 23,5 % | 2,7 kg/m² | 12 vuotta | 25 vuotta | 2260x825x2,7 mm | 96 kpl (8x12) |
| 320 330 340 350 | 23,5 % | 2,7 kg/m² | 12 vuotta | 25 vuotta | 2260x735x2,7 mm | 84 kpl (7x12) |
| 270 280 290 300 | 23,5 % | 2,7 kg/m² | 12 vuotta | 25 vuotta | 2260x644x2,7 mm | 72 kpl (6x12) |
| 120 | 23,5 % | 2,7 kg/m² | 12 vuotta | 25 vuotta | 1545x425x2,7 mm | 72 kpl (6x12) |
| 200 | 23,5 % | 2,7 kg/m² | 12 vuotta | 25 vuotta | 1150 x 927 x 2,7 mm | 54 kpl (6x9) |
| 400 410 420 430 | 23,5 % | 2,7 kg/m² | 12 vuotta | 25 vuotta | 1750x1150x2,7 mm | 80 kpl (8x10) |
ALIfe Solar Technology Co., Ltd.
Puhelin/WhatsApp/Wechat: +86 13023538686
Sähköposti: gavin@alifesolar.com
Building 36, Hongqiao Xinyuan, Chongchuanin alue, Nantong City, Kiina
www.alifestolar.com