LECO N-TYPESoluteknologia
SMBB puoliksi leikattu kennoteknologia
Kaksisuuntainen soluModuuliteknologiat
Erinomainen anti-PID-suojauskyky matalan LID:n estolla
Vähemmän kuumien pisteiden varjostusvaikutuksia
Suurempi teho, alhaisempi BOS ja LCOE
● ISO9001:2015 -laatujärjestelmä
● ISO14001:2015 -ympäristöjärjestelmä
● ISO45001:2018 Työterveys- ja työturvallisuusjärjestelmät
● IEC61215/IEC61730 -standardin mukainen laatu
● IEC61701/IEC62716 Suola-/sumu-/ammoniakkitestit
| Aurinkokennoja | N-tyypin mono |
| Solujen lukumäärä | 132 (6x20) |
| Mitat | 2382 x 1134 x 33 mm |
| Paino | 33,8 kg |
| Etu-/takalasi | 2,0 mm pinnoitettu puolikarkaistu lasi |
| Kehys | Anodisoitu alumiiniseos (vahvistettu suurkuormausvaihtoehto) |
| Kytkentärasia | IP68-luokitus (3 ohitusdiodia) |
| Lähtökaapelit | 4,0 mm² |
| 250 mm (+) / 350 mm (-) | |
| Pituus voidaan mukauttaa | |
| Liittimet | Mc4-yhteensopiva |
| Mekaaninen kuormituskoe | Edessä 5400Pa / Takana 2400Pa |
| TEHOLUOKKA | ALDT-605ND | ALDT-610ND | ALDT-615ND | ALDT-620ND | ALDT-625ND | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | |
| Suurin teho (Pmax) | 605W | 454W | 610W | 458W | 615W | 462W | 620W | 466W | 625W | 470W |
| Avoimen piirin jännite (Voc) | 48,75 V | 45,70 V | 48,94 V | 45,91 V | 49,13 V | 46,12 V | 49,32 V | 46,33 V | 49,50 V | 46,54 V |
| Oikosulkuvirta (Isc) | 15,74A | 12,59A | 15,80 A | 12,64 A | 15,86A | 12,69A | 15,92A | 12,74 A | 15,98A | 12,78 A |
| Jännite maksimiteholla (Vmpp) | 40,82 V | 38,29 V | 40,99 V | 38,47 V | 41,16 V | 38,65 V | 41,33 V | 38,83 V | 41,50 V | 39,01 V |
| Nykyinen maksimiteho (Impp) | 14,82A | 11,86A | 14,88A | 11,90 A | 14,94A | 11,95A | 15.00A | 12.00A | 15.06A | 12.05A |
| MODUULIN Hyötysuhde (%) | 22,40 % | 22,58 % | 22,77 % | 22,95 % | 23,14 % | |||||
| STC: Säteilyteho 1000 W/m², kennon lämpötila 25 °C, AM1,5G NMOT: Säteilyteho 800 W/m², ympäristön lämpötila 20 °C, tuulen nopeus 1 m/s, AM1,5G | ||||||||||
| Takavahvistus | Parametri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5% | Suurin teho (Pmax) | 635W | 641W | 646W | 651W | 656W |
| Moduulin hyötysuhde STC (%) | 23,52 % | 23,71 % | 23,91 % | 24,10 % | 24,29 % | |
| 15 % | Suurin teho (Pmax) | 696W | 702W | 707W | 713W | 719W |
| Moduulin hyötysuhde STC (%) | 25,76 % | 25,97 % | 26,18 % | 26,40 % | 26,61 % | |
| 25 % | Suurin teho (Pmax) | 756W | 763W | 769W | 775W | 781W |
| Moduulin hyötysuhde STC (%) | 28,00 % | 28,23 % | 28,46 % | 28,69 % | 28,92 % |
| Kontti | 40'HQ |
| Kappaletta per lava | 34 |
| Lavoja konttia kohden | 20 |
| Kappaleita per pakkaus | 680 |
| Käyttömoduulin lämpötila | -40 ℃ - +85 ℃ |
| Järjestelmän enimmäisjännite | 1500 DC (IEC) |
| Sarjan sulakkeen enimmäisarvo | 30A |
| Tehotoleranssi | 0/+5W |
| Nimellinen käyttölämpötila (NMOT) | 45±2 ℃ |
| Pmax-lämpötilakerroin | -0,29 %/℃ |
| VOC:n lämpötilakerroin | -0,25 %/℃ |
| Lämpötilakerroin Isc | +0,045 %/℃ |
ALIfe Solar Technology Co., Ltd.
Puhelin/WhatsApp/Wechat: +86 13023538686
Sähköposti: gavin@alifesolar.com
Building 36, Hongqiao Xinyuan, Chongchuanin alue, Nantong City, Kiina
www.alifestolar.com