LECO N-TYPESoluteknologia
SMBB puoliksi leikattu kennoteknologia
Kaksisuuntaiset solumoduuliteknologiat
Erinomainen anti-PID-suojauskyky matalan LID:n estolla
Vähemmän kuumien pisteiden varjostusvaikutuksia
Suurempi teho, alhaisempi BOS ja LCOE
● ISO9001:2015 -laatujärjestelmä
● SO14001:2015 Ympäristöjärjestelmä
● ISO45001:2018 Työterveys- ja työturvallisuusjärjestelmät
● IEC61215/IEC61730 -standardin mukainen laatu
● IEC61701/IEC62716 Suola-/sumu-/ammoniakkitestit
| Aurinkokennoja | N-tyypin mono |
| Solujen lukumäärä | 96 (6x16) |
| Mitat | 1762 x 1134 x 30 mm |
| Paino | 24,0 kg |
| Etulasi | 2,0 mm pinnoitettu puolikarkaistu lasi |
| Kehys | Anodisoitu alumiiniseos (vahvistettu suurkuormausvaihtoehto) |
| Kytkentärasia | IP68-luokitus (3 ohitusdiodia) |
| Lähtökaapelit | 4,0 mm² |
| 250 mm (+) / 350 mm (-) | |
| Pituus voidaan mukauttaa | |
| Liittimet | Mc4-yhteensopiva |
| Mekaaninen kuormituskoe | Edessä 5400Pa / Takana 2400Pa |
| TEHOLUOKKA | ALDX-435N | ALDX-440N | ALDX-445N | ALDX-450N | ALDX-455N | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | |
| Suurin teho (Pmax) | 435W | 326W | 440W | 330W | 445W | 334W | 450W | 338W | 455W | 342W |
| Avoimen piirin jännite (Voc) | 34,49 V | 32,33 V | 34,74 V | 32,58 V | 34,97 V | 32,82 V | 35,21 V | 33,07 V | 35,45 V | 35,68 V |
| Oikosulkuvirta (Isc) | 15,84A | 12,67A | 15,90 A | 12,72 A | 15,96A | 12,77 A | 16.02A | 12,82 A | 16.08A | 12,86A |
| Jännite maksimiteholla (Vmpp) | 29,43 V | 27,57 V | 29,65 V | 27,80 V | 29,87 V | 28,02 V | 30,08 V | 28,24 V | 30,29 V | 28,46 V |
| Nykyinen maksimiteho (Impp) | 14,78A | 11,82 A | 14,84A | 11,87A | 14,90 A | 11,92 A | 14,96A | 11,97A | 15.02A | 12.02A |
| MODUULIN Hyötysuhde (%) | 21,77 % | 22,02 % | 22,27 % | 22,52 % | 22,77 % | |||||
| STC: Säteilyteho 1000 W/m², kennon lämpötila 25 °C, AM1,5G NMOT: Säteilyteho 800 W/m², ympäristön lämpötila 20 °C, tuulen nopeus 1 m/s, AM1,5G | ||||||||||
| Takavahvistus | Parametri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5% | Suurin teho (Pmax) | 457W | 462W | 467W | 473W | 478W |
| Moduulin hyötysuhde STC (%) | 22,86 % | 23,12 % | 23,38 % | 23,65 % | 23,91 % | |
| 15 % | Suurin teho (Pmax) | 500 W | 506W | 512W | 518W | 523W |
| Moduulin hyötysuhde STC (%) | 25,04 % | 25,32 % | 25,61 % | 25,90 % | 26,19 % | |
| 25 % | Suurin teho (Pmax) | 544W | 550W | 556W | 563W | 569W |
| Moduulin hyötysuhde STC (%) | 27,21 % | 27,53 % | 27,84 % | 28,15 % | 28,46 % |
| Kontti | 40'HQ |
| Kappaletta per lava | 36 |
| Lavoja konttia kohden | 26 |
| Kappaleita per pakkaus | 936 |
| Käyttömoduulin lämpötila | -40 ℃ - +85 ℃ |
| Järjestelmän enimmäisjännite | 1500 DC (IEC) |
| Sarjan sulakkeen enimmäisarvo | 30A |
| Tehotoleranssi | 0/+5W |
| Nimellinen käyttölämpötila (NMOT) | 45±2 ℃ |
| Pmax-lämpötilakerroin | -0,29 %/℃ |
| VOC:n lämpötilakerroin | -0,25 %/℃ |
| Lämpötilakerroin Isc | +0,045 %/℃ |
ALIfe Solar Technology Co., Ltd.
Puhelin/WhatsApp/Wechat: +86 13023538686
Sähköposti: gavin@alifesolar.com
Building 36, Hongqiao Xinyuan, Chongchuanin alue, Nantong City, Kiina
www.alifestolar.com