LECO N-TYPESoluteknologia
SMBB puoliksi leikattu kennoteknologia
Kaksisuuntainen soluModuuliteknologiat
Erinomainen anti-PID-suojauskyky matalan LID:n estolla
Vähemmän kuumien pisteiden varjostusvaikutuksia
Suurempi teho, alhaisempi BOS ja LCOE
● ISO9001:2015 -laatujärjestelmä
● ISO14001:2015 -ympäristöjärjestelmä
● ISO45001:2018 Työterveys- ja työturvallisuusjärjestelmät
● IEC61215/IEC61730 -standardin mukainen laatu
● IEC61701/IEC62716 Suola-/sumu-/ammoniakkitestit
| Aurinkokennoja | N-tyypin mono |
| Solujen lukumäärä | 156 (6x26) |
| Mitat | 2465 x 1134 x 33 mm |
| Paino | 34,8 kg |
| Etu-/takalasi | 2,0 mm pinnoitettu puolikarkaistu lasi |
| Kehys | Anodisoitu alumiiniseos (vahvistettu suurkuormausvaihtoehto) |
| Kytkentärasia | IP68-luokitus (3 ohitusdiodia) |
| Lähtökaapelit | 4,0 mm² |
| 250 mm (+) / 350 mm (-) | |
| Pituus voidaan mukauttaa | |
| Liittimet | Mc4-yhteensopiva |
| Mekaaninen kuormituskoe | Edessä 5400Pa / Takana 2400Pa |
| TEHOLUOKKA | ALVH-620ND | ALVH-625ND | ALVH-630ND | ALVH-635ND | ALVH-640ND | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | |
| Suurin teho (Pmax) | 620W | 467W | 625W | 471W | 630W | 475W | 635W | 479W | 640W | 483W |
| Avoimen piirin jännite (Voc) | 55,64 V | 52,67 V | 55,75 V | 52,78 V | 55,87 V | 52,89 V | 55,98 V | 52,99 V | 56,09 V | 53,10 V |
| Oikosulkuvirta (Isc) | 14.18A | 11,44A | 14,25 A | 11,50 A | 14.32A | 11,56A | 14.39A | 11,62A | 14,46A | 11,68A |
| Jännite maksimiteholla (Vmpp) | 46,03 V | 42,73 V | 46,16 V | 42,86 V | 46,29 V | 42,99 V | 46,42 V | 43,11 V | 46,55 V | 43,24 V |
| Nykyinen maksimiteho (Impp) | 13,47A | 10,93A | 13,54A | 10,99A | 13,61A | 11.05A | 13,68A | 11.11A | 13,75 A | 11.17A |
| MODUULIN Hyötysuhde (%) | 22,18 % | 22,36 % | 22,54 % | 22,72 % | 22,90 % | |||||
| STC: Säteilyteho 1000 W/m², kennon lämpötila 25 °C, AM1,5G NMOT: Säteilyteho 800 W/m², ympäristön lämpötila 20 °C, tuulen nopeus 1 m/s, AM1,5G | ||||||||||
| Takavahvistus | Parametri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5% | Suurin teho (Pmax) | 651W | 656W | 662W | 667W | 672W |
| Moduulin hyötysuhde STC (%) | 23,29 % | 23,48 % | 23,66 % | 23,85 % | 24,04 % | |
| 15 % | Suurin teho (Pmax) | 713W | 719W | 725W | 730W | 736W |
| Moduulin hyötysuhde STC (%) | 25,51 % | 25,71 % | 25,92 % | 26,12 % | 26,33 % | |
| 25 % | Suurin teho (Pmax) | 775W | 781W | 788W | 794W | 800 W |
| Moduulin hyötysuhde STC (%) | 27,73 % | 27,95 % | 28,17 % | 28,40 % | 28,62 % |
| Kontti | 40'HQ |
| Kappaletta per lava | 34 |
| Lavoja konttia kohden | 16 |
| Kappaleita per pakkaus | 544 |
| Käyttömoduulin lämpötila | -40 ℃ - +85 ℃ |
| Järjestelmän enimmäisjännite | 1500 DC (IEC) |
| Sarjan sulakkeen enimmäisarvo | 30A |
| Tehotoleranssi | 0/+5W |
| Nimellinen käyttölämpötila (NMOT) | 45±2 ℃ |
| Pmax-lämpötilakerroin | -0,29 %/℃ |
| VOC:n lämpötilakerroin | -0,25 %/℃ |
| Lämpötilakerroin Isc | +0,045 %/℃ |
ALIfe Solar Technology Co., Ltd.
Puhelin/WhatsApp/Wechat: +86 13023538686
Sähköposti: gavin@alifesolar.com
Building 36, Hongqiao Xinyuan, Chongchuanin alue, Nantong City, Kiina
www.alifestolar.com