LECO N-TYPESoluteknologia
SMBB puoliksi leikattu kennoteknologia
Kaksisuuntainen soluModuuliteknologiat
Erinomainen anti-PID-suojauskyky matalan LID:n estolla
Vähemmän kuumien pisteiden varjostusvaikutuksia
Suurempi teho, alhaisempi BOS ja LCOE
● ISO9001:2015 -laatujärjestelmä
● ISO14001:2015 -ympäristöjärjestelmä
● ISO45001:2018 Työterveys- ja työturvallisuusjärjestelmät
● IEC61215/IEC61730 -standardin mukainen laatu
● IEC61701/IEC62716 Suola-/sumu-/ammoniakkitestit
| Aurinkokennoja | N-tyypin mono |
| Solujen lukumäärä | 132 (6x22) |
| Mitat | 2384 x 1303 x 35 mm |
| Paino | 38,5 kg |
| Etu-/takalasi | 2,0 mm pinnoitettu puolikarkaistu lasi |
| Kehys | Anodisoitu alumiiniseos (vahvistettu suurkuormausvaihtoehto) |
| Kytkentärasia | IP68-luokitus (3 ohitusdiodia) |
| Lähtökaapelit | 4,0 mm² |
| 250 mm (+) / 350 mm (-) | |
| Pituus voidaan mukauttaa | |
| Liittimet | Mc4-yhteensopiva |
| Mekaaninen kuormituskoe | Edessä 5400Pa / Takana 2400Pa |
| TEHOLUOKKA | ALET-690ND | ALET-695ND | ALET-700ND | ALET-705ND | ALET-710ND | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | STC | NMOT | |
| Suurin teho (Pmax) | 690W | 524W | 695W | 528W | 700 W | 532W | 705W | 536W | 710W | 540W |
| Avoimen piirin jännite (Voc) | 47,95 V | 45,52 V | 48,15 V | 45,73 V | 48,34 V | 45,93 V | 48,54 V | 46,13 V | 48,73 V | 46,33 V |
| Oikosulkuvirta (Isc) | 18.29A | 14,63A | 18.34A | 14,67A | 18.39A | 14,71A | 18,44A | 14,75 A | 18.49A | 14,79A |
| Jännite maksimiteholla (Vmpp) | 39,84 V | 37,82 V | 40,03 V | 38,02 V | 40,23 V | 38,22 V | 40,42 V | 38,42 V | 40,62 V | 38,62 V |
| Nykyinen maksimiteho (Impp) | 17.32A | 13,86A | 17.36A | 13,89A | 17,40 A | 13,92A | 17,44A | 13,95 A | 17,48A | 13,98A |
| MODUULIN Hyötysuhde (%) | 22,21 % | 22,37 % | 22,53 % | 22,70 % | 22,86 % | |||||
| STC: Säteilyteho 1000 W/m², kennon lämpötila 25 °C, AM1,5G NMOT: Säteilyteho 800 W/m², ympäristön lämpötila 20 °C, tuulen nopeus 1 m/s, AM1,5G | ||||||||||
| Takavahvistus | Parametri | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 5% | Suurin teho (Pmax) | 725W | 730W | 735W | 740W | 746W |
| Moduulin hyötysuhde STC (%) | 23,32 % | 23,49 % | 23,66 % | 23,83 % | 24,00 % | |
| 15 % | Suurin teho (Pmax) | 794W | 799W | 805W | 811W | 817W |
| Moduulin hyötysuhde STC (%) | 25,54 % | 25,73 % | 25,91 % | 26,10 % | 26,28 % | |
| 25 % | Suurin teho (Pmax) | 863W | 869W | 875W | 881W | 888W |
| Moduulin hyötysuhde STC (%) | 27,77 % | 27,97 % | 28,17 % | 28,37 % | 28,57 % |
| Kontti | 40'HQ |
| Kappaletta per lava | 32 |
| Lavoja konttia kohden | 18 |
| Kappaleita per pakkaus | 576 |
| Käyttömoduulin lämpötila | -40 ℃ - +85 ℃ |
| Järjestelmän enimmäisjännite | 1500 DC (IEC) |
| Sarjan sulakkeen enimmäisarvo | 35A |
| Tehotoleranssi | 0/+5W |
| Nimellinen käyttölämpötila (NMOT) | 45±2 ℃ |
| Pmax-lämpötilakerroin | -0,30 %/℃ |
| VOC:n lämpötilakerroin | -0,24 %/℃ |
| Lämpötilakerroin Isc | +0,04 %/℃ |
ALIfe Solar Technology Co., Ltd.
Puhelin/WhatsApp/Wechat: +86 13023538686
Sähköposti: gavin@alifesolar.com
Building 36, Hongqiao Xinyuan, Chongchuanin alue, Nantong City, Kiina
www.alifestolar.com